Yhteystiedot

Näkeminen ja silmäterveys NÄE ry
Puh. 029 3000 900
naery(at)naery.fi

Posti- ja käyntiosoite:
Eteläranta 10, 00130 Helsinki

Toimistomme palvelee ma-to klo 10.00-16.00.
(Varmistathan etukäteen, että tavoittelemasi henkilö on paikalla, jos olet tulossa käymään toimistolla).

Y-tunnus: 0202285-2

Laskutusohje

Toimitusjohtaja
Panu Tast
puh. +358 29 3000 901
panu.tast@naery.fi

Koordinaattori, jäsenpalvelut ja hallinto
Taina Lehtovaara
puh. +358 29 3000 902
taina.lehtovaara@naery.fi

Koordinaattori, NÄE ry:n projektit ja tapahtumat
Hanna-Liisa Erkheikki
puh. +358 40 524 1718
hanna-liisa.erkheikki@naery.fi

Viestintä

Viestintäpäällikkö
Taija Lintumäki
puh. +358 50 352 9596
taija.lintumaki@naery.fi

Viestintäsuunnittelija
Kinja Pakarinen
puh. +358 50 376 1358
kinja.pakarinen@naery.fi

Lakineuvonta


Johtaja, lakiasiat, Erikoiskaupan liitto ETU ry
Jukka Ropponen
puh. +358 400 161 40
jukka.ropponen@etu.fi

Kemikaalineuvonta

Kemikaaliasiantuntija
Terhi Kuljukka-Rabb
puh. +358 50 300 3263
terhi.kuljukka-rabb@etu.fi

Kuluttajaneuvonta ja -valitukset

Pyydämme ystävällisesti ottamaan kuluttajakysymyksissä yhteyttä tuotteen myyneeseen optikkoliikkeeseen, sinua hoitaneeseen silmäklinikkaan tai paikalliseen kuluttajaneuvojaan. Kuluttajaneuvonta ja kuluttajavalitukset eivät kuulu NÄE ry:n palveluihin. Järjestömme palvelee näkemisen ja silmäterveyden toimialan jäsenyrityksiä ja ammattilaisia sekä viranomaisia ja median edustajia.

Anna palautetta

Lomakkeen kautta voit lähettää meille palautetta. Huomaathan kuitenkin, että emme anna ratkaisuja kuluttajien ja optikkoliikkeiden välisiin kiistakysymyksiin. Niissä tulee ottaa yhteyttä paikalliseen kuluttajaneuvojaan.