Lähes 20-vuotias Malmin Specsavers uudistui – pitkä paikallistuntemus ja modernit tilat yhdistyvät

Specsavers

Specsaversin Malmin myymälä on avattu täysin uudistuneena. Malmin myymälä on palvellut asiakkaita jo siitä asti, kun Specsavers saapui Suomeen vuonna 2007 ja on nyt kokenut muodonmuutoksen. Tavoitteena on vastata entistä paremmin asiakkaiden toiveisiin ja tarpeisiin.

Myymälän kalusteet on uusittu kokonaan, ja myös näöntutkimuslaitteisto on uusittu osittain. Käytössä on esimerkiksi silmänpohjien OCT-valokerroskuvauslaite. Remontin myötä liike on nyt valoisampi, avarampi ja viihtyisämpi. Uudistuksen tavoitteena oli luoda moderni tila, jossa asiakkaiden on helppo asioida.

– Malmin Specsavers on ollut osa paikallista yhteisöä jo lähes 20 vuoden ajan. Tänä aikana olemme oppineet tuntemaan asiakkaidemme toiveet ja odotukset, joita kuuntelemme tarkalla korvalla. Uudistetussa myymälässämme voimme tarjota entistäkin parempaa palvelua ja modernin asiakaskokemuksen, kertoo myymälästä vastaava Ville Keinänen.

Uudistus ei rajoitu vain ulkoasuun – Malmilla panostetaan kattavaan valikoimaan ja silmäterveyteen

Uudistettu myymälä tarjoaa laajan valikoiman erilaisia näkemisen ratkaisuja jokaiseen budjettiin. Kehysvalikoimassa on lähes tuhat vaihtoehtoa, ja optikko- sekä silmälääkäripalvelut ovat helposti saatavilla saman katon alta. Käytössä olevat laitteet mahdollistavat entistä tarkemmat näöntutkimukset ja silmien terveydentilan seurannan. Esimerkiksi tarkka silmänpohjien OCT- kuvaus (3D), joka voi paljastaa merkkejä oireettomasta silmäsairaudesta aiemmin kuin perinteiset menetelmät.

– Meille on tärkeää, että jokainen asiakas löytää itselleen sopivat silmälasit tai piilolinssit riippumatta budjetista. Samalla haluamme varmistaa, että heidän näkönsä ja silmiensä terveys ovat parhaissa mahdollisissa käsissä, jatkaa Keinänen.

Specsavers Malmi tunnetaan pitkästä historiastaan ja sitoutumisestaan paikallisiin asiakkaisiin.

– Olemme ylpeitä, että voimme tarjota Malmin ja lähialueiden asukkaille näin laajan palvelu- ja tuotevalikoiman. On hienoa nähdä, miten uudistus tuo lisää elämää myymälään ja päästä kuulemaan, miten paikalliset ottavat uudistuksen vastaan! Keinänen summaa.

Malmin Specsaversille haetaan nyt optikkoyrittäjää

Uudistettuun Malmin Specsavers-myymälään haetaan parhaillaan optikkoyrittäjää vastaamaan myymälän kliinisestä puolesta ja myymälätoiminnan sujuvuudesta. Optikkoyrittäjä pääsee palvelemaan Malmin vakiintunutta asiakaskuntaa. Lue lisää täältä.

Lisätietoja:
Ville Keinänen
myymälävastaava (Specsavers Malmi), optikkoyrittäjä (Specsavers Dixi)
ville.keinanen@specsavers.com